O hoteli

Hotel Štefánik****

Perla Myjavských kopaníc

História

Hotel Štefánik je replikou pôvodnej budovy obecného hostinca, ktorý dotváral myjavské námestie od konca 19.storočia. Z dnešného pohľadu išlo o penzión a v jeho dvorane bol pri odvodoch M. R. Štefánik v dňoch 19.apríla 1902 a 13.apríla 1904. Názov hotela symbolizuje i širšiu previazanosť genia loci Myjavy s osobnosťou a rodinou M.R. Štefánika, osobitne myjavsko-turolúcke korene jeho matky Albertíny, rodenej Jurenkovej.

Ďalej pôsobenie jeho otca Pavla Štefánika na Myjave ako kaplána a tiež ich sobáš v tunajšom evanjelickom chráme, ktorý sa konal 4.7.1871. V tomto meste niekoľko rokov pôsobil ako ev. kaplán a farár aj najstarší brat M.R.Štefánika – Igor Branislav Štefánik a prevažnú časť života tu žili aj Štefánikove sestry – Elena, vydatá za národovca a účtovníka Myjavskej banky Miloša Izáka, ako aj Antónia, vydatá za tunajšieho ev. farára Ladislava Vannaya. V dôsledku toho M.R. Štefánik nikdy neopomenul pri návštevách rodných Košarísk navštíviť i Myjavu a pri svojich vedeckých cestách pravidelne posielal prostredníctvom tohto príbuzenstva písomné pozdravy Myjave a Myjavčanom.

Vďaka týmto koreňom vznikol pri tunajšom ev. chráme r.1921 ako vôbec prvý Pomník M.R. Štefánika a na nezmenenom mieste prežil všetky režimy a nepretržite existuje dodnes. Túto genézu vzťahu M.R. Štefánika a Myjavy dnes prezentuje hotel Štefánik, a to nielen svojim názvom, ale aj kvalitou interiérov nadväzujúcich na dobu, v ktorej M.R. Štefánik žil.

ČO VÁM PONÚKAME

Reštaurácia

Vítame vás v našej reštaurácii Albertína s kapacitou 68 miest a letnou terasou. Ponúkame špeciality domácej i zahraničnej kuchyne pripravované podľa najnovších gastronomických trendov. Priaznivci sezónnej kuchyne ocenia špeciality typické pre dané obdobie.

V prípade záujmu o menšiu rodinnú oslavu, krst, obchodné rokovania či školenie je Vám k dispozícii salónik Giuliana s kapacitou 18 miest, ktorý je srdcom hotela.

Nočný bar 

Nočný bar Caproni, ktorý nesie meno podľa typu lietadla M.R. Štefánika, v ktorom zahynul, je Vám k dispozícii pre zábavno-spoločenské využitie. Organizujú sa tu svadby, firemné večierky, diskotéky, plesy a väčšie oslavy. Kapacita nočného baru je 100 osôb.

Relax

Oázu pokoja a dokonalého uvoľnenia nájdete v hotelovom wellness centre, ktoré je k dispozícii nielen ubytovaným hosťom, ale aj širokej verejnosti.

Tri sauny, hydromasážný vírivkový bazén, ochladzovacie sprchy a príjemná hudba. To všetko je len zlomok dokonalého zážitku, ktorý wellness centrum poskytuje. Súkromný či verejný vstup možno zakúpiť aj formou darčekového poukazu na recepcii hotela.

Hotel Štefánik svojím osobitým šarmom priláka nejedného zákazníka. Či už hľadáte objekt na prenocovanie, príjemnú reštauráciu s možnosťou posedenia, priestory pre školenia či meetingy, zábavu alebo firemné večierky, vďaka individuálnemu prístupu k zákazníkovi dokážeme vždy nájsť tú správnu cestu k spokojnosti.

GALÉRIA